Misfitsi dominiraju BAFTA nominacijama – serijala.com
Trenutno čitaš
Misfitsi dominiraju BAFTA nominacijama

Misfitsi dominiraju BAFTA nominacijama

BAFTA, Brtanska akademija filmskih i televizijskih umjetnosti, objavila je nominacije za televizijski dio svojih nagrada. Misfits, znanstveno fantastična serija o petero mladih delinkvenata sa neobičnim moćima, dobila je najviše nominacija, četiri.

Misfitsi su nominirani u kategoriji najbolje dramske serije, gdje su lani odnijeli pobjedu, te kategoriji novih medija, a Robert Sheehan (Nathan) i Lauren Socha (Kelly) nominirani su u (sporednim) glumačkim kategorijama. Sheehan, nažalost, druge godine neće konkurirati za nagradu – barem ne u Misfitsima, jer je najavio da se ne vraća u trećoj sezoni.

Matt Smith, nominiran u kategoriji glavnig glumca, prvi je nominirani Doktor u povijesti nagrade koja se dodijeljuje od 1954. godine. Uz Misfitse, najviše nominacija imaju Sherlock (BBC One), Any Human Heart (Channel 4) i The Road to Coronation Street (BBC Four); svaka po tri nominacije.

Nominirani među stranim serijama su Mad Men, dobitik nagrade posljednje dvije godine, Glee, Boardwalk Empire i The Killing (Forbrydelsen) – danska, ne aktualna američka verzija.

Dobitnici će biti proglašeni 22. svibnja na svečanoj dodjeli nagrada u Londonu, a ceremoniju će voditi Graham Norton, koji se također nalazi među nominiranima.

Dramska serija

  • Being Human (BBC Three)
  • Downton Abbey (ITV1)
  • Misfits (E4)
  • Sherlock (BBC One)

Humoristična serija

  • Mrs Brown’s Boys (BBC One)
  • Peep Show (Channel 4)
  • Rev. (BBC Two)
  • The Trip (BBC Two)

Glavni glumac

  • Jim Broadbent – Any Human Heart (Channel 4)
  • Benedict Cumberbatch – Sherlock (BBC One)
  • Daniel Rigby – Eric and Ernie (BBC Two)
  • Matt Smith – Doctor Who (BBC One)

Glavna glumica

  • Anna Maxwell Martin – South Riding (BBC One)
  • Vicky McClure – This Is England ’86 (Channel 4)
  • Natalie Press – Five Daughters (BBC One)
  • Juliet Stevenson – Accused (BBC One)

Muška uloga u humorističnom programu

  • James Buckley – The Inbetweeners (E4)
  • Steve Coogan – The Trip (BBC Two)
  • Tom Hollander – Rev. (BBC Two)
  • David Mitchell – Peep Show (Channel 4)

Ženska uloga u humorističnom programu

  • Jo Brand – Getting On (BBC Four)
  • Dawn French – Roger and Val Have Just Got In (BBC Two)
  • Miranda Hart – Miranda (BBC Two)
  • Katherine Parkinson – The IT Crowd (Channel 4)

Strana serija

  • Boardwalk Empire (Sky Atlantic/HBO)
  • Glee (E4/Twentieth Century Fox)
  • The Killing (BBC Four/DR/ZDF Enterprises)
  • Mad Men (BBC Four/Lionsgate Television)

Ostale nominacije po kategorijama u nastavku, preneseno sa DigitalSpy.co.uk.

[spoiler]Supporting Actor
Brendan Coyle – Downton Abbey (ITV1)
Martin Freeman – Sherlock (BBC One)
Johnny Harris – This Is England ’86 (Channel 4)
Robert Sheehan – Misfits (E4)

Supporting Actress
Gillian Anderson – Any Human Heart (Channel 4)
Lynda Baron – The Road To Coronation Street (BBC Four)
Lauren Socha – Misfits (E4)
Jessie Wallace – The Road To Coronation Street (BBC Four)

Entertainment Performance
Rob Brydon – The Rob Brydon Show (BBC Two)
Stephen Fry – QI (BBC One)
Harry Hill – Harry Hill’s TV Burp (ITV1)
Graham Norton – The Graham Norton Show (BBC One)

Single Drama
Eric and Ernie (BBC Two)
I Am Slave (Channel 4)
The Road to Coronation Street (BBC Four)
The Special Relationship (BBC Two)

Drama Serial
Any Human Heart (Channel 4)
Mad Dogs (Sky1)
The Sinking of the Laconia (BBC Two)
The Promise (Channel 4)

Continuing Drama
Casualty (BBC One)
Coronation Street (ITV1)
EastEnders (BBC One)
Waterloo Road (BBC One)

Factual Series
Coppers (Channel 4)
One Born Every Minute (Channel 4)
Welcome To Lagos (BBC Two)
The Young Ones (BBC One)

Specialist Factual
Alan Bennett and the Habit of Art (The Making Of) (More4)
Flying Monsters 3D (Sky3D)
Human Planet (BBC One)
Pompeii: Life and Death in a Roman Town (BBC Two)

Single Documentary
Between Life and Death (BBC One)
The Dancing Boys of Afghanistan (More4)
Pink Saris (More4)
Scenes From A Teenage Killing (BBC Four)

Features
Come Dine With Me (Channel 4)
Hugh’s Fish Fight (Channel 4)
Mary Queen of Shops (BBC Two)
Pineapple Dance Studios (Sky1)

Current Affairs
Kids In Care (Panorama) (BBC One)
Lost Girls of South Africa (Dispatches) (Channel 4)
Secret Iraq (BBC Two)
Zimbabwe’s Forgotten Children (BBC Four)

News Coverage
BBC One Ten O’Clock News: Handover of Power (BBC One/BBC News 24)
Channel 4 News: From Chile’s Ecstasy to Congo’s Agony (Channel 4)
ITV News At Ten: The Cumbria Murders (ITV1)
Sky News: Egypt Crisis (Sky News)

Sport
6 Nations: England v Wales (BBC One)
FA Cup Final: Chelsea v Portsmouth (ITV1)
Formula 1: The Abu Dhabi Grand Prix (BBC One)
Wimbledon 2010 (BBC One)

New Media
LabUK/Brain Test Britain
Misfits
Malcolm Tucker: The Missing Phone
Wallace and Gromit’s World of Invention

Entertainment Programme
The Cube (ITV1)
The Graham Norton Show (BBC One)
Have I Got News For You (BBC One)
The X Factor (ITV1)

Comedy Programme
Catherine Tate’s Little Cracker (Sky1)
Come Fly With Me (BBC One)
Facejacker (E4)
Harry and Paul (BBC Two)[/spoiler]

Komentari (0)

Odgovori

Serijala je online magazin posvećen aktualnim i popularnim televizijskim serijama, kritici i novostima.

© 2009-2020 Serijala.com, sva prava pridržana

ISSN 2459-5861