Game of Thrones je najpiratiziranija serija treću godinu za redom – serijala.com
Trenutno čitaš
Game of Thrones je najpiratiziranija serija treću godinu za redom

Game of Thrones je najpiratiziranija serija treću godinu za redom

I treću godinu za redom, sasvim očekivano i predvidljivo, najviše se na torrentima skidala Igra prijestolja. Blog TorrentFreak svake godine radi ovakvu listu i čisto sumnjamo da će Game of Thrones itko preteći prije nego dođe svome kraju.

Dvije (službeno) najgledanije serije cijele televizije, The Walking Dead i The Big Bang Theory, kasne za gotovo dupli broj gledatelja u prosjeku. Voljeli ga, mrzili, obožavali ili vam je dosadio — Game of Thrones je glavna televizijska opsesija. Usput, evo vam teaser za petu sezonu, koju ćemo dočekati u travnju:

https://www.youtube.com/watch?v=rx84YqLbd7o

Preostalih deset najpiratiziranijih serija popunjavaju proljetos završeni How I Met Your Mother, željno iščekivani (i razočaravajući) novak Gotham, daleko bolja strip-adaptacija Arrow… Iskreno, mi se sjetimo da Grey’s Anatomy još postoji tek par puta godišnje, kada krenu vijesti da glumci napuštaju seriju i ucjenjuju producente za više para, a evo ga među deset.

Pročitaj još

Vikinzi su među najpopularnijim serijama bili i lani, Suits se ugurao ove godine, a niotkuda se pojavio i vječni South ParkSa lanjskog popisa najpiratiziranijih deset skliznuli su Hannibal, The Vampire Diaries, Modern Family i Revenge. Interesantno, dosta razvikani i razglabani True Detective nije se ugurao na popis.

Tablica u nastavku. Kaže TorrentFreak, podaci su prikupljeni sa javnih BitTorrent trackera i ne uključuju razne druge metode distribucije piratlija. Broj skidanja odnosi se na najpopularniju epizodu sezone.

SerijaSkidanjaGledanost u SAD
1Game of Thrones8,100,0007,160,000
2The Walking Dead4,800,00017,290,000
3The Big Bang Theory3,900,00018,240,000
4How I Met Your Mother3,500,00013,130,000
5Gotham3,200,00011,810,000
6Arrow2,900,0003,920,000
7Grey’s Anatomy2,800,0009,810,000
8Vikings2,700,0003,560,000
9Suits2,500,0002,800,000
10South Park2,400,0002,400,000
Izvor: TorrentFreak.com
8 komentara
  • Najgledanija ovogodišnja epizoda Greys Anatomy je najvjerojatnije finale 10. sezone, tj. Cristinin odlazak…
    A GoT ima više preuzimanja nego gledatelja na svom vrhuncu lol

        • Baš bi bilo zanimljivo da se može izračunati gledanost najgledanije epizode GOT-a u svijetu (znači samo live gledanje). Možda se nešto može pretpostaviti ako dođemo recimo do broja pretplatnika van SAD-a i pretpostavimo (for argument’s sake) da svi pretplatnici gledaju GOT.

          • Kaže Wikipedija, ako ne laže, da imaju cca 114 milijuna pretplatnika, od toga 32 u SAD-u.

            Teško da svi pretplatnici gledaju, ali možda bi nešto bolja teorija bila da gledaš omjer gledanosti i ukupnih pretplatnika u SAD-u i pretpostaviš da je sličan i vani.

            I kaže, “Overall, Season 4 of Game Of Thrones has averaged a record-breaking audience average of 18.6 million”.

            Pola, recimo.

          • Vidio sam te podatke na Wikipediji, probao sam naci bas sluzbene podatke, ali Hbo skriva taj podatak kao zmija noge… Znaci pricamo o 60tak milijuna gledatelja… Ludilo…i onda dodamo hbo go, dvr, on demand i za kraj torrent… Stvarno nevjerovatne brojke… Ako pricamo o najgledanijoj seriji na zemaljskoj kugli onda je to definitivno GOT…

          • Ne bih se iznenadio da je to zapravo NCIS ili tako neka serija koja je prodana u svaku zemlju svijeta osim Sj. Koreju…

          • Kada bi zbrajali reprize repriza sigurno da si u pravu , ali jedna epizoda live sigurno…skoro sigurno…vjerovatno… mozda… kada bolje razmislim – potpuno si u pravu… ali svejedno impresivno za jednu fantasy seriju…

Odgovori

Serijala je online magazin posvećen aktualnim i popularnim televizijskim serijama, kritici i novostima.

© 2009-2020 Serijala.com, sva prava pridržana

ISSN 2459-5861