Analiza gledanosti: Live+7, premijerni tjedan (19.-25. rujna) – serijala.com
Trenutno čitaš
Analiza gledanosti: Live+7, premijerni tjedan (19.-25. rujna)

Analiza gledanosti: Live+7, premijerni tjedan (19.-25. rujna)

Objavljeni su i konačni podaci gledanosti, kojima su pridodane brojke naknadnog gledanja serija za premijerni tjedan nove televizijske sezone (19.-25. rujna).

Sedmodnevna gledanost uključuje naknadno odgledane epizode serija snimljene na DVR-ovima. Podsjećamo, A18-49 rating postotak je gledatelja u traženoj demografiji od 18-49 godina koji su pratili određenu seriju u odnosu na ukupan broj TV uređaja.

Prva tablica prikazuje popis 25 serija s najvećim ukupnim povećanjem A18-49 ratinga. Tako je premijera nove sezone Modern Familya popravila gledanost za 2.4 rating, što je brojka kojom bi za originalno emitiranje serija bila proglašena hitom na NBC-u. Two and a Half Men skočio je na masivni 12.5 rating, dok popisom dominiraju i CBS-ovi procedurali. Od novih serija, najveći skok imali su New Girl (FOX) i Up All Night (NBC), što samo dodatno potvrđuje kako su sitcomi ponovno postali dominantna sila među broadcast mrežama, dok dramske serije postaju izumrla vrsta.

Najveće ukupno povećanje gledanosti u A18-49  demografiji zbog DVR gledanja u razdoblju od 7 dana nakon emitiranja

Nr.SERIJAMREŽA18-49 Live+SD (rating)18-49 Live+7 (rating)Ukupno A18-49 pove†ćanjePove†ćanje A18-49 u %
1.Modern Family (9.30)ABC6,28,62,439%
2.Modern Family (9.00)ABC6,08,32,338%
3.Two and a Half MenCBS10,712,51,817%
4.Grey's AnatomyABC4,15,81,741%
5.The OfficeNBC3,95,41,538%
6.New GirlFOX4,86,31,531%
7.The Big Bang Theory (8.30)CBS5,16,51,427%
8.The Big Bang Theory (8.00)CBS4,96,31,429%
9.CSI:CBS3,24,51,341%
10.GleeFOX4,05,31,333%
11.NCISCBS4,35,51,228%
12.Hawaii Five-0CBS3,44,61,235%
13.Criminal MindsCBS4,15,21,127%
14.Up All NightNBC2,43,51,146%
15.How I Met Your Mother (8.30)CBS5,26,31,121%
16.2 Broke GirlsCBS7,18,11,014%
17.Family GuyFOX4,15,11,024%
18.Law & Order SVUNBC2,43,41,042%
19.The MentalistCBS2,83,81,036%
20.Pan AmABC3,14,11,032%
21.RevengeABC3,34,20,927%
22.WhitneyNBC3,34,20,927%
23.Person of InterestCBS3,14,00,929%
24.CastleABC3,24,10,928%
25.How I Met Your Mother (8.00)CBS4,75,60,919%

Iako su serije u drugoj tablici samo poredane po drukčijem kriteriju (po najvećem postotku povećanja gledanosti u A18-49), riječ je o gotovo kompletnom novom popisu serija. Ovdje dominiraju CW i NBC (na vrhu je Supernatural sa skokom od čak 63%), ali i FOX-ov Fringe. Serija je za premijernu epizodu uspjela popraviti gledanost za čak 53%, skočivši tako na 2.3 A18-49 rating.

Najveći % povećanja gledanosti u A18-49 demografiji zbog DVR gledanja u razdoblju od 7 dana nakon emitiranja

Nr.SERIJAMREŽA18-49 Live+SD (rating)18-49 Live+7 (rating)Ukupno A18-49 pove†ćanjePove†ćanje A18-49 u %
1.SupernaturalCW0,81,30,563%
2.America's Next Top ModelCW0,71,10,457%
3.FringeFOX1,52,30,853%
4.NikitaCW0,60,90,350%
5.Up All NightNBC2,43,51,146%
6.RingerCW0,91,30,444%
7.The Secret CircleCW0,91,30,444%
8.90210CW0,71,00,343%
9.Law & Order SVUNBC2,43,41,042%
10.Harry's LawNBC1,21,70,542%
11.The Vampire DiariesCW1,21,70,542%
12.Grey's AnatomyABC4,15,81,741%
13.CommunityNBC1,72,40,741%
14.CSI:CBS3,24,51,341%
15.Modern Family (9.30)ABC6,28,62,439%
16.The OfficeNBC3,95,41,538%
17.Modern Family (9.00)ABC6,08,32,338%
18.ParenthoodNBC2,12,90,838%
19.The Playboy ClubNBC1,62,20,638%
20.Body of ProofABC2,23,00,836%
21.The MentalistCBS2,83,81,036%
22.Hawaii Five-0CBS3,44,61,235%
23.Blue BloodsCBS2,02,70,735%
24.CSI: NYCBS1,82,40,633%
25.GleeFOX4,05,31,333%

Posljednja tablica odnosi se na povećanje ukupne gledanosti serije. Modern Family i ovdje je na prvom mjestu, te su obje premijerne epizode nove sezone dosegle gotovo 20 milijuna gledatelja. Two and a Half Men pridodao si je još 4 milijuna gledatelja, a među 25 najboljih nalazi se i šest novih serija (New Girl, Pan Am, Person of Interest, Revenge, Unforgettable, 2 Broke Girls).

Najveće povećanje ukupne gledanosti zbog DVR gledanja u razdoblju od 7 dana nakon emitiranja

Nr.SERIJAMREŽAUkupna gledanost Uživo+SD (000)Ukupna gledanost Uživo+7 (000)Poveć†anje gledanosti (000)Pove†ćanje ukupne gledanosti u %
1.Modern Family (9.30)ABC14,52419,2264,70232%
2.Modern Family (9.00)ABC14,54219,1734,63132%
3.Two and a Half MenCBS28,74332,8334,09014%
4.Hawaii Five-0CBS12,18815,7893,60130%
5.Grey's AnatomyABC10,37813,9213,54334%
6.CSI:CBS12,73716,2373,50027%
7.The MentalistCBS13,55516,9933,43825%
8.NCISCBS19,95823,3033,34517%
9.Criminal MindsCBS14,13717,1863,04922%
10.GleeFOX9,21012,2133,00333%
11.Body of ProofABC9,46212,3352,87330%
12.Blue BloodsCBS12,05814,9122,85424%
13.The Big Bang Theory (8.30)CBS14,93917,7702,83119%
14.New GirlFOX10,28013,0892,80927%
15.UnforgettableCBS14,11316,9082,79520%
16.CastleABC13,27816,0532,77521%
17.Person of InterestCBS13,33316,0872,75421%
18.Pan AmABC11,06313,7692,70624%
19.The Big Bang Theory (8.00)CBS14,29816,9772,67919%
20.The OfficeNBC7,64110,0952,45432%
21.Law & Order SVUNBC7,63210,0372,40532%
22.NCIS: Los AngelesCBS16,71219,0952,38314%
23.RevengeABC10,01512,3902,37524%
24.Harry's LawNBC7,5329,7962,26430%
25.2 Broke GirlsCBS19,36821,5352,16711%

Komentari (1)
  • Obožavam tablice svih vrsta tako da mi ovaj članak dođe kao praznik za oči :)

    Veseli me da je Fringe opravdao status, da računajući naknadno gledanje dobiva masovno na ratingu…. u top8 prve tablice samo Anatomija je drama, strašno kako humoristične počinju dominirati, novi trend definitivno, a ove godine je to posebno izraženo :O

    Kad se uzmu ovakvi brojevi, tek onda se vidi koliko se društvo promijenilo zadnjih godina, prije nekoliko godina bi ove podatke s naknadnim gledanjem vrlo lako serije dostizale u live prikazivanju. Da ne pričamo da bi mnoge danas obnovljenje prije bile otkazane nakon par epizoda tada, vremena se mijenjaju tako da vjeruje da će i ovi podaci imati sve više utjecaja na tv kuće…. još samo da reklamni dio bude pokriven inače su ti brojevi samo lijepa slika :D

Odgovori

Serijala je online magazin posvećen aktualnim i popularnim televizijskim serijama, kritici i novostima.

© 2009-2020 Serijala.com, sva prava pridržana

ISSN 2459-5861