drama, izdvojeno, recenzije

Happy Town: Pilot

piše: Dario Španović

objavljeno: 29.04.2010. 19:19

Krajnje šokantno i potpuno nevjerojatno, ali da, istina je. Pilot Happy Towna nije dobar. Bez imalo grižnje savjesti, usudio bih se reći da je prva epizoda Happy Towna možda i najgorih 45 minuta neke serije ove godine. Ne mogu potvrditi da je to baš stopostotna istina, jer hej, nisam gledao sve televizijske uratke ove godine, ali među onima što jesam, Happy Town je šampion sveopće katastrofe, u televizijskoj sezoni koja je ponudila popriličnu konkurenciju. Hank, Romantically Challenged, Three Rivers, Trauma, Melrose Place, The Beautiful Life: The Beautiful Life (ovo nije greška, tako se serija zaista i zvala) anyone?

Ne želim biti kompletno džubre i reći da je Happy Town gori od svih navedenih serija (opet iz čistog razloga što ih nisam sve gledao), ali nevjerojatan je trud uložen da Happy Town ne bude dobar. To se valjda treba cijeniti na nekoj razini, jel tako? Gospoda zaslužna za stvaranje ovog užasa su ona ista trojica koji stoje iza dvije propale ABC-jeve serije, Life on Mars i October Road. Life on Mars je tu-i-tamo bio dobar (valjda zato što su doslovno prepisivali scenarije iz britanske verzije), do samog kraja, kada smo bili svjedoci jednog od najgorih razrješenja u povijesti televizije. Ako ste došli do zadnje epizode Life on Marsa, onda vam je ostala urezana u sjećanje scena vlastitog gangbang silovanja koju su vam priuštili Appelbaum, Nemec i Rosenberg. Ako niste, neću vam spojlati, ali izbjegnite sodomiju nad sobom, a ako mislite početi gledati seriju, jednostavno… nemojte, pod milim bogom… nemojte.

Druga, October Road se prikazuje/prikazivala se na domaćim televizijama, pa ako ste ikada mamurni palili televizor u nedeljno prijepodne, onda se možda sjećate one serijice o nečemu, koju su gledali samo oni kojima je baš u krivom trenutku otišla baterija u daljinskom upravljaču, a glumio je ovaj tip, ova ženska i Donna Pinciotti iz “Ludih 70-ih” kao plavuša. Nemojte me pitati zašto i toliko znam.

Htio sam voljeti Happy Town, zbilja jesam. Mislim, koliko loše može biti nešto što na papiru izgleda kao nikad prežaljeni Twin Peaks? Pa… može biti jako, jako loše. Happy Town se događa u malenom gradiću Haplin u Minnesoti, u koji dolazi Henley (Lauren German) iz pitaj boga kakvih razloga (zato što joj je majka umrla, zato što joj je majka kao dijete dolazila tamo, zato što su scenaristi tako napisali, zbog “fenomenalnog” twista na kraju epizode; umetnite što god hoćete). Haplin nije jako veseli gradić, unatoč imenu koji su mu stanovnici dali. Ta-dam! Gradić i ljudi koji u njemu žive kriju veliku tajnu. Ta-dam #2!

Dvanaest godina prije događaja u epizodi, gradić je počeo terorizirati negativac, slikovitog imena Magic Man. Da, Magic Man. Pilot nas vrlo nespretno upoznaje kroz veliku glumačku postavu, gdje većina likova djeluje kao da je tu da popuni brojeve za mogućeg kandidata Magic Mana. Jedan od tih nesretnika je misteriozni mađioničar Houdini, a mi ćemo kroz (nadam se samo) prvu sezonu morati pogađati koji od ovih karikatura može biti maštovito prozvani negativac. Zvuči zabavno, međutim nije.

Hrpa nabacanih i nezanimljivih jednodimenzionalnih likova, koji djeluju kao da su ispali iz ljubića u zadnjem broju Glorije, očajno loši, nenamjerno humoristični dijalozi koji će vas tjerati na ogromne količine facepalmeova, preforsirana, umjetna atmosferičnost koja ni sama ne zna što bi sa sobom u pojedinim scenama, pokušaji nekakvog post modernističkog pristupa pričanja priče sa kvazi-čudnim likovima i događajima bez trunčice smisla, logike, koherentnosti (baš kao i ovaj tekst) i kontinuiteta sa samo jednom svjetlom točkom.

Sam Neill je na svojoj uobičajenoj razini i jedini je koji je uspio dobiveni materijal kako-tako iskoristiti. Džabe trud, Sam, nije serija vrijedna toga. Naša topla i najiskrenija preporuka je izbjeći ovu seriju u što širem luku, a ako ima mazohista, slobodno nam javite ako se serija nekim mađioničarskim trikom popravi, ali nemojte se previše ljutiti kada ABC otkaže Happy Town nakon četvrte epizode. Mi i dalje žalimo što je David Lynch odustao od televizije.

vezani članci

serija |

21 komentara

  1. Avatar
    Krešo:

    Znaci, bottom line, ti hoces reci da obavezno treba pogledati taj krš. Duly noted :)

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  2. Avatar
    Swink:

    da, pod obavezno. zelim vidjeti da li je itko našao išta dobroga u ovom đumbusu. je li moguće naći bilošto dobro i jesu li meni možda kriteriji previsoki?

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  3. mlaki:

    Sad ćete opet reći da uglavnom hvalite serije? E, ovo moram pogledat sad, al stvarno… :-) Budem javio mišljenje.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  4. Avatar
    Krešo:

    Haha, ulovilo nas :))

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  5. Avatar
    waldorf:

    Aja baš skinuo… A Amy Acker? Ništa? Damn.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  6. Avatar
    Swink:

    Amy Acker se pojavljuje na 30 sekundi.

    @mlaki

    zelio sam voljeti ovu seriju, ali loša je. mada ako vam se svidio proslogodisnji harpers island, moglo bi i ovo, iako je losije cak i od toga. mislim da je i abc shvatio da ovo nije dobro i zato su im rezali epizode i tek krajem cetvrtog mjeseca pustili na program. steta, moglo je bit dobro s nekim boljim showrunnerom i piscima.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  7. Avatar
    Johhny_B:

    Problem ove serije je što je uspoređuju s Twin Peaks.. Ne bi ni bolje serije prošle bolje u istoj konkurenciji..
    Ali loša je, to svakako.. Cijela radnja je bila smiješna, likovi odvratni, onaj ubojica s početka (koji je on vrag?) mislim, klin u čelo, svaka čast.. :P

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  8. Avatar
    by_Ivica:

    Gledam bas gledanost pilota – 5.23 milijuna gledatelja. Sramota, pa otprilike toliku gledanost je imao FOX-ov pilot Sons of Tucsona, pa je otkazan nakon 2-3 epizode.

    Vjerojatno ce tako biti i s Happy Townom. Btw, super recenzija, bas sam razmisljao da gledam ovo, ali sad nakon procitane rece, sve mi je jasno :)

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  9. Avatar
    Krešo:

    Je, 1.7 rating. Mislim da je tu negdje, mozda cak manje, imao ABC-jev… um. Ono smece odvjetnicko. Maklo ga vrlo brzo.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  10. d_david:

    mene se cak ni sam neill nije dojmio. prica kao prica mi mozda i ima potencijala, ali atmosfera, likovi, soundtrack…sve je jedno velika nula.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  11. d_david:

    i btw. life on mars je bila odlicna serija :) kraj je blesav (vjerojatno jer su ga vjerojatno morali nabrzinu skrpat zbog otkazivanja serije), ali likovi (pogotove one koje su utjelovili michael imperioli i harvey keitel), ugodaj 70tih su mi bili genijalni i uopce me nije zanimalo kako se ovaj iz sadasnjosti nasao tamo.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  12. Avatar
    velorien:

    Da, Life on Mars je bio odličan sve do zadnje epizode koja je kako d_david kaže rezultat otkazivanja serije te im je jedino što je donekle imalo smisla bilo napraviti onakav kraj, pa makar bio i najretardiranije govno u povijesti televizije :)

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  13. Franko:

    Definitivno najgori pilot ove sezone… i da, gledao sam Melrose Place 2.0 pilot. Enough said.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  14. Darken Rahl:

    A meni je bilo skroz ok.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  15. mlaki:

    pogledao – većim dijelom mi je bilo dosadno, ali ima naznaka da bi moglo biti bolje. definitivno gledam epizodu 2, pa ćemo dalje vidjeti. od likova me najviše iritirao šerifov sin. problem je ako je on glavni lik u seriji. :-)

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  16. viktor:

    Meni je odlična 1 epizoda,idalje me intrigiraju ovakve priče,sigurno nastavljam sa gledanjem!!!

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  17. Avatar
    statler:

    Jao, ne :( da li da uopće gledam 1×01? Ali.. MC Gainey i Amy Acker… :(

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  18. Ghost:

    Meni je skroz dobar. Veliki san fan Twin Peaks-a i mada mu ovo naravno nije ni do koljena, ipak je sasvim solidan. U mom slučaju nije bilo ogromnih količina facepalmova, a i sami likovi nisu toliko jednodimenzionalni. Bacam se sad na drugu epizodu pa ćemo vidit di to vodi.

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  19. Mar234:

    meni je isto ok ništa spektakularno ali gledala sam i gore serije ;) dat ću seriji priliku kad se vrati na raspored u 6 mj

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  20. toni185:

    Ja sam mislio da ce bit odlicna, nesto slicno kao harpers island koji sam gledao s gustom i cekao sam da se otkrije tko je ubojica. A ovdje me uopce ne zanima tko je the “Magic man” :) gledam Lost u kojem se isto ne dogadja bogzna sto ali ovo je stvarno lose. Dobra recenzija, mislio sam da nije tocna ali moram se sloziti :)

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

  21. Noah:

    hahhahahah svaka čast na recenziji
    baš me nasmijala
    a da je serija sranje neviđeno, to stoji ;)

    Slažem se: 0 | Ne slažem se: 0

ostavi komentar

kratka pravila komentiranja

Gotovo jednako koliko volimo pogledati dobru seriju, volimo i dobru raspravu o onome što gledamo i pišemo. Naši tekstovi nerijetko su dopunjeni osobnim mišljenjima, kao poticaj na raspravu i preporuku onima koji traže novi materijal za gledanje. Ne slažete se sa izrečenim stavom? Slušamo vaše komentare, pozitivne i negativne.

U raspravi budite pristojni i korektni, svoj stav izrazite argumentirano i poštujte tuđa mišljenja. U suprotnom, uvredljivi, zlonamjerni i provokacijski komentari koji ne pridonose raspravi bit će obrisani.

Spoileri: Budite pažljivi i korektni kod komentiranja aktualnih epizoda serija. Ukoliko u komentaru otrivate bitan detalj radnje, koristite spoiler tag [sakrij]tekst[/sakrij].

FORUM

Statistika:

  • Broj postova: 8021
  • Broj tema: 932
  • Broj korisnika: 2617
  • Najnoviji korisnik: Bones

TWITTER

želiš pisati?

Pozivamo vas da nam se javite i pomognete da Serijalu učinimo još ažurnijom, zanimljivijom i sadržajno bogatijom. Što tražimo? Ekipu koja prati televiziju, ima vremena i dobre volje te razlikuje č i ć ;-)

KONTAKTIRAJ NAS

frendovi

prijevodi online mojatv planB dokumentarci Lock'N'Load

društvene mreže

Twitter
Facebook LastFM
© 2009 - 2012 | serijala.com | sva prava pridržana
powered by WordPress